דמיון מודרך NLP

שיטת ה- NLP הפכה כבר לאחת משיטות הטיפול הפופולריות בעולם. בבסיסה של השיטה עומדות מספר הנחות יסוד, אבל הזירה שאולי מהווה את הבסיס הפורה ביותר לטיפול NLP הוא התת מודע. מחקרים מראים היום כי רוב המידע שלנו אגור בתוך התת מודע, החלק התודעתי הנסתר מאיתנו שמלא בכל הזיכרונות שאנחנו חושבים ששכחנו ובטראומות שאנחנו לא יודעים שהדחקנו. בתת מודע שלנו קיים מידע עוד מגיל הינקות שיש לו השפעה עצומה על חיינו מבלי שנדע זאת. בעוד פעמים רבות אנחנו סובלים מחוסר היכולת שלנו להצליח להתגבר על מכשול כלשהו בחיינו, אנחנו בכלל לא מודעים לעובדה שמדובר בביטוי לאירועים קשים שספגנו בחיינו ושקעו בתת מודע, אך עדיין משפיעים עלינו גם היום.

דמיון מודרך NLP

אחת משיטות הטיפול של נלפ אותו העולם הטיפולי הרחב אימץ, הוא הדמיון המודרך. במהלך הדמיון המודרך, המטופל יעבור הרפיה רגשית, ולאחריה יובל על ידי המטפל במסלול דמיוני של בניית חיים אלטרנטיביים בראשו, חיים במהלכם הוא מתגבר על המכשולים איתם הוא מתמודד. במהלך הטיפול המטפל נוגע בנקודות אסוציאטיביות שעלולות לעורר מידע שאגור בתת מודע ולהציף אותו אל המודע, על מנת שהמטופל יוכל לזהות את המקור למכשולים המנטליים שלו, ולהבין שהוא זה שעוצר את עצמו מלהתקדם. להבדיל מהיפנוזה במהלכה המטופל נמצא במצב טראנס תודעתי הנשלט על ידי המטפל, בדמיון מודרך, המטופל נמצא במצב תודעתי מודע ועצם הבחירה שלו להמשיך ולחיות את המציאות האלטרנטיבית היא תחילתו של אימון המטופל לבחור בחיים הנכונים לו.

מכללת "NLP Pro"

דמיון מודרך NLP מועבר כחלק מן הקורסים השונים במכללת "NLP Pro" תוך התנסות מעשית על התלמידים עצמם. מלבד דמיון מודרך, מועברות במכללה עוד טכניקות רבות כגון מיינדפולנס, CBT  ועוד.

דילוג לתוכן