טיפול NLP

טיפול NLP הוא טיפול תודעתי שמטרתו לעזור למטופל להתגבר על מכשולים בחייו בדרך להצלחה ולהגשמה עצמית. השיטה נוסדה בשנות ה- 70 ובמהלך השנים עברה גלגולים ושכלולים רבים, מהם התפתחו מודלים להנחיית קבוצות, להדרכות הורים, להכוונת עסקים ועוד. ניתן למצוא היום לא מעט מטפלים מומחים בנלפ בישראל שכבר צברו לעצמם שם עולמי. יש בארץ מוסדות איכותיים להכשרות בגישה הטיפולית, וביניהם מכללת "NLP Pro" הממוקמת בתל אביב. מלבד צוות המרצים האיכותי והקורסים המקצועיים, התלמידים במכללה נהנים גם מהמיקום הגאוגרפי שלה בעיר התרבות הישראלית. במרוצת השנים נוצרו חברויות רבות ושיתופי פעולה בין הסטודנטים שהפכו את המפגש השבועי גם לבילוי חברתי.

הגישה הרגשית במכללה

תעודת ה- NLP אותה מקבלים בסיום הקורס במכללה היא תעודה בינלאומית שמוכרת על ידי מוסדות ה- NLP השונות בעולם. עם זאת, השיטה במכללה שונה במעט מהגישה הקלאסית. הקורסים להכשרת מטפלי NLP במכללת "NLP Pro" מתבצעים במתכונת של שני קורסים גדולים- NLP Therapist ו- NLP Master, להבדיל מהגישה הקלאסית המתחלקת לשלושה חלקים. הגישה במכללה היא שעוד מסיומה של ההכשרה הראשונית של מטפלי NLP, צריך המטפל להתנסות בסטאז' מעשי מהותי ובידע מקצועי רב. במהלך הלימודים במכללה, הופכים מטפלי העתיד למטופלים בעצמם לתקופה מסוימת ומתנסים על עצמם ואחד על השני בטכניקות השונות.

טיפול NLP רגשי

מתוך אמונה כי מטפלים חייבים לבוא מגישה של הבנת הדבר אותו הם מצפים לראות במטופליהם, התלמידים במכללה מתמודדים במהלך הלימודים עם מכשולים פיזיים ותודעתיים איתם נאבקו בעצמם כל חייהם, תוך אימון רגשי ותודעתי אינטנסיבי הכולל טיפול דרך תת המודע וגישות קוגניטיביות. הידע האינפורמטיבי הוא הכרחי, אך ללא התנסות מעשית בתיאוריה, מטפלים לא יוכלו להתקרב באמת ולעזור למטופליהם לחולל בהם את השינוי שהם עצמם רוצים.

דילוג לתוכן