לימודי NLP

בשנות ה- 70 של המאה העשרים, התפתחה שיטת ה- NLP בארה"ב. היום מדובר כבר באחת מן השיטות המצליחות בעולם לטיפול רגשי וניתן למצוא מאות או אלפי ספרים בנושא, קורסים דיגיטליים כמו גם סמינרים ארוכי טווח במכללת ה- NLP השונות ברחבי העולם. לימודי NLP כוללים בתוכם לימוד של הידע התאורטי והתנסות מעשית ברמות התמקצעות שונות. גם בישראל ניתן למצוא היום מוסדות רבים ללימוד NLP ומטפלים מומחים שכבר צברו לעצמם שם עולמי. מכללת "NLP Pro" שבתל אביב נחשבת לאחד המוסדות הגדולים בישראל עם למעלה מ-10,000 תלמידים שהוכשרו לטיפול במרוצת השנים.

התפתחות הענף ליעודים שונים

גישת ה- NLP הוא ייסדו ג'ון גרינדר וריצ'רד בנדלר נמצאה אפקטיבית מאד עבור אנשים רבים שניסו להתמודד עם מכשולים שונים בחייהם. במשך חמישים השנים שהשיטה קיימת, היא הלכה והשתכללה עם מומחים שונים מתחומי טיפול אחרים שלקחו אותה ועשו לה הסבה. כך, ניתן למצוא היום טיפולי נלפ להדרכת הורות ויעוץ זוגי, וטיפולי NLP להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז והקניית יכולות למידה, סדר וארגון זמן. שיטת ה- NLP נמצאה יעילה מאד גם עבור עסקים שרצו להשתכלל ולהגיע להצלחה כלכלית. הדינמיקה הציוותית במקומות עבודה לעיתים רבות הופכת למכשול במקום להוות את המנוע המוביל של הארגון. מנהלים שרוצים ליצור סינרגיה מיישמים את טכניקות ה- NLP על מנת שיוכלו ליצור תקשורת בריאה ורצון להצלחה הדדית של כל חברי הצוות.

לימודי NLP במכללה

מכללת "NLP Pro" מציעה שלושה קורסים עיקריים, הלוא הם ה- NLP Therapist, קורס הדרכת ההורים וקורס ה-NLP Master. הקורסים מתפרשים על פני כחצי שנה של מפגשים שבועיים ותרגולות משבוע לשבוע. סביבת הלמידה במכללה נעימה מאד ומתוך המחזורים יוצאות שותפויות עסקיות רבות כמו גם מערכות יחסים וחברויות ארוכות שנים.

דילוג לתוכן