מה זה שיטת NLP

אחת משיטות הטיפול שנהפכו פופולריות מאד בשנים האחרונות היא NLP. שיטת טיפול רגשי שמתבססת מאד על טיפולים דרך תת המודע ובה משתמשים אנשים לצרכים רבים. החל מהתמודדות עם משברים נפשיים, דרך מקומות עבודה וצוותים במשרד ועד לקבוצות ספורט מקצועיות. ההצלחה הרבה שהשיטה הביאה למטופלים בה, צברה לה שם עולמי, ואנשים ששואלים את עצמם מה זה שיטת NLP מחפשים אחר ההגדרות באינטרנט ובספרים. למען האמת, מטפלים ב- NLP מקצועיים עוברים הכשרה ארוכה ומפרכת שכוללת התנסות מעשית רבה ומשלבת בתוכה טכניקות מגוונות אף מגישות שונות.

ההיסטוריה של NLP

תחילתה של ה- NLP לוקחת אחורה כחמישים שנים לשנות השבעים של המאה העשרים בארה"ב. שני מטפלים צעירים ומוכשרים בשם ג'ון גרינדר וריצ'רד בנדלר יוצאים לחקור ארבעה מן המטפלים הבולטים באותם שנים. ביניהם ד"ר וי'גיניה סטיר שהייתה עובדת סוציאלית ומייסדת תחום התרפיה המשפחתית, וד"ר מילטון אריקסון הלוא הוא אבי ההיפנותרפיה המודרנית. תוך שהם מוצאים מוטיבים חוזרים בשיטות הטיפול של ארבעת הסובייקטים למחקר שלהם, הם מתחילים לבנות את מודל ה- NLP הראשון. במרכזו עומד משקלו של התת מודע כערך מרכזי ושדה פורה לטיפול, והנחת היסוד כי הפער שבין היכולת הסובייקטיבית שלנו לחוות את המציאות האובייקטיבית. השניים מנסחים את השיטה שלימים תהיה שיטת הנל"פ- ניתוב לשוני פיזיולוגי, כלומר שינוי דפוסי חשיבה של מטופל על חייו, שמטרתם פירוק והרכבה מחדש של דפוסי התנהגות בריאים יותר בדרך לצלוח מכשולים פיזיים ומנטליים.

מה זה שיטת NLP לעומק

מכללת "NLP Pro" היא מהמכללות הגדולות והמובילות בישראל ללימודי הגישה הטיפולית. במכללת "NLP Pro" אנחנו מאמינים כי כדי להבין את השיטה לעומקה, על כל מטפל להתנסות בה בעצמו ולהצליח לחולל תמורות בחייו, בדרכו להפיכתו למטפל מקצועי בעתיד.

דילוג לתוכן