לימודי נל"פ – מה זה אומר?

נלפ היא שיטת טיפול ואימון תודעתי שמקורה באנגלית NLP- Neuro-Linguistic Programming. נל"פ- ניתוב לשוני פיזיולוגי, היא שיטה אשר במהלכה המטפל מזהה אצל המטופל דפוסי חשיבה באמצעות אבחון השפה שלו והטרמינולוגיה בה הוא משתמש כדי לתאר הצלחות וכישלונות. תוך טיפול דרך התת מודע, המטפל מזהה את המקור לאותם דפוסי חשיבה ומטרתו המרכזית בטיפול היא ליצור אצל המטופל את ההבנה כי ישנו פער בין הדרך בה הוא תופס את המציאות ואיך שהיא באמת, והפער הזה טמון באותם דפוסי חשיבה. באמצעות ניתוב שפת החשיבה יכול המטופל להיפטר ממכשולים מנטליים שמשפיעים על רגשותיו ואפילו על היבטים פיזיים בחייו. באמצעות NLP מטפלים בבעיות פסיכולוגיות כמו גם באלרגיות, כאבי ראש ותסמינים של מחלות כרוניות שיש להן קשר למצב נפשי.

NLP בישראל

שיטת נלפ קיימת בישראל כבר מספר שנים, ובמקביל להתפשטותה בכל רחבי העולם, כך גם התפתחה בישראל. התחום הטיפולי מפותח מאד בארץ עם מטפלים מומחים מתחומי הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית, אנשי חינוך ומטפלים מן הגישות ההוליסטיות של הרפואה האלטרנטיבית. מוסדות ללימודי NLP בישראל מכונות "מכללות" והקורסים בהן מתבצעים לרוב באולם הרצאות ובעבודה קבוצתית בכיתות משבוע לשבוע. הגישה הקלאסית ללימוד NLP מחלקת את הלימוד לשלוש רמות, אך היום קיימות כבר שיטות אלטרנטיביות שמציעות פחות חלוקה ולימוד מעמיק יותר עוד מן השלבים הראשונים.

מכללת "NLP Pro"

מכללת "NLP Pro" היא מהמוסדות הגדולים בישראל ותחתיה עברו כבר למעלה מ- 10,000 תלמידים שחלקם הפכו לכמה מן המטפלים הבולטים בארץ. את הקורסים השונים במכללה עושים אנשים גם למטרותיהם האישיות כדי לרכוש כלים להתמודד עם מכשולים שונים בחייהם. בנוסף, מטפלים רבים נרשמים לקורסים כדי להתמקצע בשיטת NLP ולהוסיף לסל הכלים שלהם כמה מן הטכניקות המצליחות של הגישה.

דילוג לתוכן