שיטת NLP

שיטת NLP לטיפול רגשי ותודעתי היא שיטה שרבות מן הטכניקות שלה פונות אל התת מודע שלנו, נל"פ- ניתוב לשוני פיזיולוגי, היא שיטה שבמהלך השנים השתכללה עם שילובם של מחקרים ממדעי המוח וטיפולים שהתפתחו בענפיה השונים של הפסיכולוגיה. תת המודע שלנו מכיל בתוכו למעלה מ- 95% מהמידע שצברנו במהלך השנים ועל אף כי ישנם דברים ששכחנו, הם עדיין מקננים בתודעתנו ומשפיעים עליה רבות. כך אנשים סוחבים טראומות ואירועים איתם חשבו שהשלימו מבלי להבין כיצד אלה הם הגורמים האמיתיים לחוסר היכולת שלהם להתמודד עם המכשולים בחייהם.

טיפולים ב- NLP

אנשים שסובלים מהשמנה ולא מצליחים להיפטר ממנה בעצמם, פונים לקואוצ'רים ותזונאים בתקווה שאלה יצליחו לעצב ולסדר להם את החיים. לעיתים, נרשמות הצלחות מדהימות לטווח הקצר ולעיתים גם לטווח הארוך. אך במקרים רבים שבהן ישנה הצלחה לטווח קצר, לאחר תקופה מסוימת אותם מטופלים שבים להרגלי התזונה הקודמים שלהם, מפסיקים להתאמן ומעלים את אותו משקל ואף יותר. הסיבה לכך היא שאכילה היא פעמים רבות תגובה רגשית למצוקה נפשית והרגלי אכילה נבנו כמחסומים במשך שנים רבות. שיטת NLP משמשת מטפלים רבים כדי לפתור את בעיית השטח, באמצעות העומק. לברר מתי האכילה נהפכה לאכילה רגשית, לאלו אירועים היא קשורה, מה סט האמונות של אותו אדם כלפי עצמו, כלפי המסוגלות שלו והרצונות שלו. לא די כדי להגיד לאדם שהוא צריך להתאמן ולאכול נכון כדי לשנות את חייו, אלא צריך לדאוג שהוא מבין ומאמין שהוא יכול לעשות זאת.

קורס נלפ מכללת "NLP Pro"

לימודי NLP במכללה נעשים במתכונת של מפגשים שבועיים בני ארבע שעות על פני קורסים שונים שאורכם כחמישה ושישה חודשים. במכללת "NLP Pro" ניתן לרכוש סל כלים רחב ומגוון עבור סוגים שונים של מכשולים איתם מתמודדים אנשים בחייהם.

דילוג לתוכן